Homepage hat

2013/2014 Club Awards

 

Sportsman of the Year, Kennelly Cup:

Kurtis Imrie

Sportswoman of the Year, Hodder Family Cup:

Kayla Imrie

Team of the Year:

Premier IRB Crew, Richard Whinham, Mitchell Logan & Jordan Crosbie

Coach of the Year:

Shane Radovanovich

Coaches Choice for 2014:

Tyler Cannell

Official of the Year:

Ron Valentine

IRB Trophy, JP Shield

Richard Whinham

Promising Lifeguard of the Year:

Grace Cagney

Lifeguard of the Year:

Amy Spiekerman

Instructor of the Year:

Elyse Robert

Patrol Team of the Year, Simpson Family Shield:

Patrol Team 1, Rackley Nolan

Rescue of the Year:

Seth Forbes

Volunteer of the Year:

Natasha Perkins

 

U8 Girls Club Champion, Bowers Cup

U8 Boys Club Champion, Derbridge Cup

1st= Charna Craig and Savanna Ward

1st: Kieran Henry

3rd: Katie Ballentyne

2nd: Rauri Meo

 

3rd=Sam Norwood & Noah Leversley

 

 

U9 Girls Club Champion, Porter Family Cup

U9 Boys Club Champion, Magee Cup

1st: Millie Ballentyne

1st: Sam Meo

2nd: Rory Henry

2nd: Ben Norris

3rd: Nikita Cameron-Bennett

3rd: Art Woodley-Hannan

 

 

U10 Girls Club Champion, Cheesman Cup

U10 Boys Club Champion, Brinck Cup

1st: Kahu Moffat

1st: Thomas Meyer

2nd: Tilly Hungerford

2nd: Rhys Ward

3rd: Milli Nixon

3rd =: Alex Cecioni & Theo Main

 

 

U11 Girls Club Champion, Frain Cup

U11 Boys Club Champion, Shaw Cup

1st: Willow Harper

1st: Jack Plummer

 

2nd: Max Jones

 

3rd : James Dyhrberg

 

 

U12 Girls Club Champion, Lyall Cup

U12 Boys Club Champion, Thomson Parker Cup

1st: Danika Viskovic

1st: Lincoln Amaru

2nd: Aneeka Craig

2nd: Jamie Norris

3rd: Sarah Downs

3rd : Heath Jordan

 

 

U13 Girls Club Champion, Sewell Cup

U13 Boys Club Champion, Harvey Cup

1st: Florrie Dixon

1st: Finlay Harper

2nd: Charlotte Meyer

2nd: Cormac Bryce

3rd: Zoe Swallow

 

 

 

U14 Girls Club Champion, Imrie Cup

U14 Boys Club Champion, Hill Allen Cup

1st: Brianna Norris

1st: Nicolas Cecioni

2nd: Jessica Craig

2nd: Thomas Downs

3rd: Lottie Jordan

 

 

 

Junior Swim Cup - Girls, Instructors Cup

Junior Swim Cup - Boys, Eddie Bethal Cup

Charlotte Meyer

Nicolas Cecioni

 

 

Outstanding Junior Shield

 

Ishmael Perkins-Banse

 

 

 

U16 Women Club Champion, Forbes Cup

U16 Men Club Champion, Brophy Trophy

1st: Katie Trott

1st: Ethan Moore

2nd: Matisse Uluilelata

2nd: Ballad Woodley-Hanan

3rd =:Tess Allen & Gemma Woolcock

3rd : Blair Thornton

 

 

U19 Women Club Champion, Valentine Cup

U19 Men Club Champion, AJ Stewart Rose Bowl

1st: Nicola Trott

1st: Kurtis Imrie

2nd: Jonti Cullen

2nd: Tyler Cannell

3rd: Irihapeta Moffat

3rd: Jake Cagney

 

 

Open Women Club Champion, Wills Cup

Open Men Club Champion, Hooky Cup

Not Contested

1st: Jake Allen

 

2nd: Ryan Imrie

Masters Men Club Champion

 

1st: Dave Jones

 

 

 

Open Women Swim, Kapiti Cup

Open Men Swim, Pat Cheesman Trophy

Katie Trott

Jake Allen

 

 

Open Women Ski, Jane Perkins Shield

Open Men Ski, PSLSC Cup

Tess Allen

Jake Allen